Unable to create /cache/mod_novarp/pjmr_91.xml configuration file.
Click here for more information.
Please update your Flash Player to view content.

Kluczowe cechy monitorów

Technologia podświetlenia monitorów X-LIGHT
Dzięki sensorom kontrolującym temperaturę koloru białego oraz jasność obrazu, zapewnia równomierność podświetlenia matrycy w każdym miejscy monitora oraz pewność widocznych przejść tonalnych. Zapewnia stałość temperatury koloru białego w czasie, co umożliwia parowanie monitorów diagnostycznych na stacji lekarskiej.
Digital Uniformity Control
Bazując na autorskiej technologii NEC, modele MDView posiadają mechanizm Digital Uniformity Control, który redukuje wszelkie błędy nierównomiernego wyświetlania obrazu. Cyfrowa korekcja obrazu obejmuje każdy piksel na matrycy, kompensując wszelkie utraty dokładności obrazu.
Dokładna diagnoza
Seria MD to cała gama monitorów niezbędnych w obrazowaniu medycznym o rozdzielczościach od 2MP do 5MP. Posiadając skalibrowaną do DICOM 3.0 jasność na poziomie 400 cd/m2 gwarantuje wygodną i komfortową pracę lekarza nawet w czasie kilkugodzinnego dyżuru. Dzięki takim parametrom monitory firmy NEC mogą być używane w zarówno jasnych i zaciemnionych pomieszczeniach diagnostycznych. Wszystkie monitory oferowane są z najwydajniejszymi, dedykowanymi kartami graficznymi. Dzięki temu 10-bitowy zestaw jest w stanie wyświetlić do 1024 odcieni szarości.
Pełna kalibracja ze standardem DICOM
Seria MDView posiada wbudowaną, 12-bitową tabelę LUT, która posiada 4096 odcieni szarości, z czego umożliwia wyświetlenie 256 z nich jednocześnie. Zaprogramowana krzywa DICOM zdecydowanie poprawia szybkość i dokładność, z jaką mogą być interpretowane obrazy medyczne.
Dodatkowo istnieje nadal możliwość kalibracji krzywej DICOM w oparciu o 12-bitowy LUT. Co więcej, kalibracja odbywa się przy użyciu tego samego oprogramowania, którym kalibrujemy monitory diagnostyczne ś całość działa jak jeden, spójny i wygodny dla użytkownika system. Wysokiej jakości matryca zapewnia również gładkie przejścia tonalne, dbając o zachowanie wszystkich 16,77 mln wyświetlanych kolorów.
Automatyczna kalibracja
Dopasowanie zarówno jasności jak i temperatury koloru białego między dwoma monitorami na stacji diagnostycznej może odbywać się w szpitalu bez udziału komputera PC. Korzystając z unikalnych, wbudowanych w monitor algorytmów można na bieżąco kontrolować zgodność monitorów ze standardem DICOM, jak i kalibrować i dopasowywać do siebie kolejne monitory diagnostyczne.
Fabryczna kalibracja oraz wielokrotne testy
Zero kompromisów od samego początku: każdy z produkowanych ekranów posiada indywidualną charakterystykę obrazu zaraz po wyprodukowaniu. W pełni zautomatyzowany system mierzy setki punktów kontrolnych na całym ekranie dla każdego z odcieni szarości. Wszystkie pomiary służą budowaniu matrycy korekcji, która zaprogramowana na stałe w każdym z monitorów gwarantuje równomierną jakość obrazu w każdym miejscu ekranu.
Matryca SuperFine TFT GLASS
Powłoka Anti-Glare zapewnia wygodną pracę nawet w jasnym pomieszczeniu, redukując wszelkie odbicia obrazu. Dodatkowo matryca zapewnia najszersze kąty widzenia ś do 176 stopni. Dzięki temu wartości diagnostyczne są zapewnione nawet w czasie pracy zespołu lekarzy przy stacji diagnostycznej. Jedna jasność, jeden kontrast niezależnie od warunków pracy ś to gwarancja zaufania do pokazywanego obrazu.
 

Oprogramowanie do kontroli oraz kalibracji monitorów

GammaCompMD Administratror Suite jest systemem oprogramowania, który zapewni specjalistom z obszaru medycyny oraz IT pewność w pracy, a także współpracując z szeroką gamą urządzeń do kalibracji w zakresie kolorymetrii i luminancji zredukuje koszt utrzymania posiadanych monitorów. Architektura systemu jest w pełni skalowalna: od pojedynczego stanowiska do konfiguracji sieciowych z wykorzystaniem sieci LAN/WAN obejmujących do 1000 stacji PACS.

Czytaj więcej: Oprogramowanie do kontroli oraz kalibracji monitorów

Czy jesteś pewien swojej diagnozy?

W środowiskach medycznych takich jak oddziały radiologii czy sale operacyjne informacja jest elementem krytycznym. Jest najistotniejszym – zaraz po lekarzu – ogniwem w łańcuchu ratowania życia. Rozwiązania NEC Medical Displays dają pewność, że diagnoza stawiana jest na podstawie jasnych, pewnych i spójnych obrazów medycznych.

Czytaj więcej: Czy jesteś pewien swojej diagnozy?