Unable to create /cache/mod_novarp/pjmr_91.xml configuration file.
Click here for more information.
Please update your Flash Player to view content.

Informatyka w służbie zdrowia

Cel projektu

Rozwój technologii informatycznych wyznacza drogę rozwoju diagnostycznych systemów obrazowania cyfrowego. Korzyści płynące z ich stosowania w Zakładach Diagnostyki Obrazowej czy Przychodniach Diagnostycznych są trudne do przecenienia. Jednak systemy obrazowania cyfrowego nie pracują w oderwaniu od pozostałych elementów tworzących system informatyczny zakładu opieki zdrowotnej. Stąd dla efektywnego wykorzystania tych systemów konieczne są również inwestycje w modernizację i rozbudowę całej infrastruktury teleinformatycznej.

Stawiając sobie za cel zbudowanie systemów:

 

  • archiwizacji i dystrybucji obrazów cyfrowych klasy PACS;
  • zarządzania ZDO klasy RIS z modułami do skanowania klasycznych klisz RTG;
  • z możliwością podłączenia do centralnego archiwum PACS innych modalności, jak: tomograf komputerowy, rezonans magnetyczny, USG, RTG czy też skanera lub czytnika płyt fosforowych,

Musimy również uwzględnić potrzeby w zakresie:

  • infrastruktury sieciowej - przewodowej, jak też zdobywającej coraz szerszy obszar zastosowań sieci bezprzewodowych;
  • infrastruktury stanowisk pracy - stacji roboczych w postaci typowych komputerów PC, jak również zdobywających coraz większą popularność stacji terminalowych;
  • infrastruktury systemów zasilania i zarządzania zasilaniem w energię elektryczną;
  • infrastruktury przetwarzania i archiwizacji danych - jak serwery, pamięci dyskowe, pamięci taśmowe.

Wreszcie, elementem spinającym wymienione komponenty w jedną spójną całość musi być dobrze zaprojektowany i wdrożony system informatyczny klasy HIS. Przeglądowi wybranych rozwiązań oferowanych przez czołowych producentów poświęcony jest ten katalog. Tworzy w swym zamyśle pewną zamkniętą koncepcyjnie całość obejmującą w naszej ocenie kluczowe elementy, na które należy zwrócić uwagę. Liczymy, że będzie służył w tym zakresie pomocą.

Nasza oferta
Będąc integratorem z wieloletnim doświadczeniem w realizacji projektów z obszaru infrastruktury IT, podejmiemy się zarządzania całym procesem komputeryzacji zakładu służby zdrowia, począwszy od studium wykonalności, analizy przedwdrożeniowej, poprzez fazę projektową, na fazie wdrożenia i opieki powdrożeniowej kończąc.
W kierowaniu projektami opieramy się na własnych doświadczeniach oraz najlepszych praktykach zawartych w uznanych na świecie metodykach zarządzania projektami.

Adresaci naszej oferty
Ofertę naszą kierujemy do zarządzających zakładami opieki zdrowotnej, którzy mając świadomość koniecznych zmian wymuszanych przez nowe technologie, oczekują wsparcia i pomocy w realizacji swoich planów inwestycyjnych.

Katalog
Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu na informację o naszej ofercie skierowanej do służby zdrowia, przygotowaliśmy kompedium wiedzy, w formie vademecum, w którym zawarliśmy szereg informacji o rozwiązaniach naszych partnerów biznesowych. Katalog ten w formie drukowanej można zamówić pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.