Unable to create /cache/mod_novarp/pjmr_91.xml configuration file.
Click here for more information.
Please update your Flash Player to view content.

Serwery typu Blade

Małe i średnie firmy potrzebują wydajnej, ale i praktycznej infrastruktury informatycznej. Jej cena musi być przystępna, uruchomienie niedrogie, a konfiguracja i zarządzanie proste. A co najważniejsze, musi mieć możliwość łatwej i niezawodnej rozbudowy wraz z rozwojem firmy oraz oszczędzać czas i pracę pracowników działu informatycznego.
Systemy serwerów Blade spełniają wszystkie te wymagania dzięki możliwości połączenia serwerów, pamięci masowych, urządzeń sieciowych, zasilania i możliwości zarządzania w zintegrowanym, modułowym systemie. Serwery Blade zajmują mniej miejsca w pomieszczeniach, zużywają mniej energii i ich obsługa jest tańsza w porównaniu z podobnymi serwerami typu Rack, są również łatwiejsze w zarządzaniu.
Wydajne, gotowe na zmiany, oszczędzające energię i koszta - systemy Blade zapewniają lepsze wyniki biznesowe. Serwery kasetowe przynoszą istotne oszczędności energii elektrycznej. Pamiętajmy, że ceny te powoli zbliżają się do tych w Europie Zachodniej. Jeśli policzymy zużywane kilowaty, problemy z zasilaniem i chłodzeniem, to przed wieloma firmami stoi szansa wymiany infrastruktury, odstawienia kilkuletnich serwerów i modernizacji, a urządzenia klasy blade są dobrym rozwiązanie
m dla chcących oszczędzać. Dzięki technologii Dynamic Power Saver zastosowanej w serwerach blade firmy HP możemy osiągnąć wymierne oszczędności poprzez obniżenie poboru energii.

 

Czytaj więcej: Serwery typu Blade

Infrastruktura teleinformatyczna szpitala

Warstwa kliencka
Praca na tzw. Cienkim Kliencie (Thin Klient) - terminale Sun Ray oraz na komputerach PC. Docelowo warstwa kliencka powinna składać się z jedynie z terminali Sun Ray. W pierwszym etapie wdrożonych może zostać jedynie część terminali. Aktualnie posiadane stacje robocze PC będą wykorzystywały aplikacje za pomocą oprogramowania Secure Global Desktop przez przeglądarkę www. W kolejnych etapach posiadane komputery PC będą wycofywane z użycia i zastępowane terminalami Sun Ray.
Warstwa dostępu
Zadaniem tej warstwy jest połączenie terminali z serwerami, na których są zainstalowane aplikacje klienckie. Jej zadaniem jest również podniesienie wydajności (np. load-balancing), bezpieczeństwa rozwiązania oraz umożliwienie przenoszenia sesji użytkowników między urządzeniami końcowymi. W tej warstwie pracują serwery Sun Ray Server Software oraz Secure Global Desktop.

Czytaj więcej: Infrastruktura teleinformatyczna szpitala