Unable to create /cache/mod_novarp/pjmr_91.xml configuration file.
Click here for more information.
Please update your Flash Player to view content.

Rozwiązanie Secure Wireless Office

Zagrożenia w dzisiejszym Internecie nieustannie ewoluują. Ataki na firmową sieć teleinformatyczną nadchodzą zarówno z zewnątrz, jak i z wewnątrz organizacji. Zagrożenia te mogą nieść katastrofalne skutki, od zakłócenia pracy firmy w wyniku awarii sieci, po ryzyko finansowe wynikające z utraty informacji, a także odpowiedzialność karną. Jednocześnie dąży się do poprawy rentowności i konkurencyjności przedsiębiorstw poprzez optymalizację procesów biznesowych i automatyzację, co pozwala na lepszą komunikację z partnerami biznesowymi i klientami. Optymalizacja ta, poza wieloma korzyściami, niesie również ryzyko, jeśli jest niedostatecznie zabezpieczona.

Cisco ASA 5500

Urządzenie Cisco ASA 5500 w wersji Business Edition jest rozwiązaniem zapewniającym rozbudowane bezpieczeństwo, które łączy w sobie wiodące na rynku usługi zapory sieciowej (fi rewall) i wirtualnych sieci prywatnych (VPN), dzięki czemu klienci mogą czuć się bezpieczni wiedząc, że ich firma jest zabezpieczona. To łatwe w użyciu rozwiązanie pozwala na kontrolę dostępu do zasobów sieciowych, ochronę danych i zmaksymalizowanie nieprzerwanego czasu pracy sieci. Pozwala to odciążyć administratorów IT od zapobiegania atakom wirusów i czyszczeniu systemu. Nowe aplikacje biznesowe mogą być wdrażane w sposób bezpieczny bez narażania systemu na luki. Mobilni pracownicy oraz partnerzy mogą łączyć się bezpiecznie z Twoją siecią poprzez Internet dzięki usłudze wirtualnych sieci prywatnych (VPN) opartych o technologie IP Security (IPSEC) lub Secure Sockets Layer (SSL).

Przełączniki Catalyst 2960

Przełączniki z serii Cisco Catalyst 2960 z oprogramowaniem LAN Base są rodziną inteligentnych urządzeń niemodularnych zapewniających dostęp do sieci w standardzie Fast lub Gigabit Ethernet, z opcją zasilania urządzeń końcowych poprzez Power Over Ethernet (PoE). Dzięki temu oferują zaawansowane usługi LAN dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz oddziałów. Cisco Catalyst 2960 LAN Base integruje w sobie bezpieczeństwo, dzięki mechanizmom Network Admission Control (NAC), zaawansowanego Quality of Service oraz niezawodności, by dostarczyć inteligentne usługi dla brzegu sieci.

Router bezprzewodowy Cisco 880 Ethernet Secure Router

Router Cisco 881 Integrated Services Routers z portami 10/100 Mb/s łączy dostęp do Internetu, bezpieczeństwo i usługi sieci bezprzewodowych w jednym kompaktowym urządzeniu. Oferuje możliwość wykorzystania łączy szerokopasmowych oraz uproszczone zarządzanie dla małych przedsiębiorstw, oddziałów i telepracowników.

Wirtualizacja

Technologia maszyn wirtualnych jest dostępna już od wielu lat. Najpierw pojawiła się ona w systemach mainframe, później stopniowo w innych systemach, a wreszcie również na komputerach osobistych. Dziś technologia wirtualizacji jest dostępna w najpopularniejszych systemach operacyjnych, takich jak Linux czy Windows i jest coraz szerzej wykorzystywana nie tylko w centrach przetwarzania danych. Dzięki wirtualizacji można czerpać korzyści z otwartej, nowoczesnej platformy do zastosowań o krytycznym znaczeniu, możliwością poprawienia bezpieczeństwa i usprawnienia zarządzania infrastrukturą serwerową. Wirtualizacja to:

  • konsolidacja serwerów;
  • optymalizacja obciążenia;
  • możliwość szybkiego odtwarzania po awarii za sprawą dynamicznej migracji serwerów;
  • korzyść większej skalowalności systemu.

Czytaj więcej: Wirtualizacja

Wirtualizacja by CITRIX

XenApp Platinum Edition posiada następujące wbudowane technologie:

Wirtualizacja Aplikacji

XenApp to jedyny produkt realizujący wirtualizację aplikację zarówno na serwerze jak i na stacji użytkownika końcowego. Pozwala nie tylko na dostarczenie interfejsu aplikacji w trybie online, ale także dostarczenie całych aplikacji, które nie wymagają do pracy podłączenia do sieci.

SmartAccess

To technologia dostępu oparta o zbiór scenariuszy dostępowych. Technologię tą realizuje urządzenie Citrix Access Gateway. To rozwiązanie klasy SSL VPN umożliwiające bezpieczne dostarczanie dowolnych zasobów IT. Decydując się na licencję Platynową pozostaje już tylko wybrać urządzenie, które będzie realizowało bezpieczne połączenie. Licencja Platynowa zawiera już licencję dostępową.

 

Czytaj więcej: Wirtualizacja by CITRIX

Narzędzia do zarządzania polityka bezpieczeństwa

Jednym z aspektów zabezpieczenia danych w firmie, jest uniemożliwienie ich wydobycia poprzez połączenia sieciowe. Obecnie, mając na myśli zabezpieczenie danych w sieci, nikt nie wspomina o antywirusach. Dane zabezpieczane są potężnymi systemami obejmującymi serwery, bramy internetowe, i serwery pocztowe, a także szyfrowanie łączy. Dostarczamy skuteczne niezbędne narzędzia do zarządzania i wymuszania polityki bezpieczeństwa w całej firmie.

Posiadamy autoryzacje kilku wiodących na rynku producentów. Jednak w naszej ofercie główną rolą odgrywają zaawansowane technologie firm: Checkpoint, Trend Micro oraz NOD32. Kompetencje w tym zakresie mają wyraz w naszych wdrożeniach popartych referencjami.
  • Checkpoint
  • Trend Micro
  • NOD32